Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy

Linki podkreślone

Czytelna czcionka

Mapa witryny

Książki online dla każdego w ramach MBO

Aby skorzystać z darmowego dostępu do ebooków i audiobooków wystarczy być Czytelnikiem GBP w Jasienicy i pobrać w jasienickiej bibliotece odpowiedni kod.

• Serwis Ebookpoint BIBLIO zawiera bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy.

Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

– pobierz kod w swojej bibliotece podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem GBP w Jasienicy)

– wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/

– zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto

– wprowadź otrzymany kod

– korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Istnieje możliwości korzystania z BIBLIO przez aplikację mobilną.

Linki do pobrania: Android
iOS

• Serwisie Legimi, oferujący przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępny na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

– wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/

– wprowadź otrzymany kod

– załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz

– pobierz aplikację na swoje urządzenie (e-czytnik, smartfon, tablet lub komputer)

– czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

• Serwis IBUK Libra  umożliwia czytelnikom darmowy dostęp do ponad 5259 ebooków. Wśród e-książek znajdują się publikacje naukowe oraz z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Ważność kodów pobranych przez Czytelników po 04.08. 2020r. została wydłużona na kolejny roku tj. do 04.08.2022

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

– wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/

– postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na  https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

idź do początku strony